Otwieramy "rolkowisko", czyli wielofunkcyjny tor do jazdy na rolkach

Wrocławski Budżet Obywatelski to idealna szansa, żeby zmienić swoje wyobrażenia w rzeczywistość. Dokonali tego miłośnicy sportów wrotkarskich, którzy w ramach WBO zagospodarowali prawie 1,7 mln zł na nowoczesne i wielofunkcyjne rolkowisko.

rolki

Młodzieżowe Centrum Sportu dokonało odbioru nowego obiektu. To rolkowisko o wymiarach 60 x 28m, ma zaokrąglone łuki i bandę hokejową. Obiekt jest przeznaczony do rekreacyjnej jazdy na wrotkach i rolkach oraz przystosowany do gry w: hokej inline (na rolkach), ball hokej, rollerderby, box lacrosse i bike polo.

rolki2

 

Warstwa użytkowa wykonana jest z płytek odpornych na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Rolkowisko zostało wyposażone m.in. w krążkochwyty, oświetlenie, boksy czy siatki. Została tam również stworzona mała architektura i suchy ogród deszczowy o powierzchni 182,1 m kw. Do instalacji oprócz wody z okalających teren istniejących chodników, odprowadzana będzie woda z terenów utwardzonych. Obecnie ustawiane jest oświetlenie i do końca października b.r. będzie funkcjonować.

 rolki4

Rolkowisko kosztowało prawie 1,7 mln złotych i będzie można z niego korzystać już od 22 października! Serdecznie zapraszamy, gratulujemy takiego wspaniałego wyboru i zachęcamy do dzielenia się zdjęciami z użytkowania!

 

Dane techniczne:

- wymiary rolkowiska: 1639,81 m kw (płyta boiska 60m/28m)
- ogród deszczowy 181,1 m kw
- warstwa użytkowa: odporna na warunki atmosferyczne, promienie UV