Plac zabaw przy ul. Kadłubka został rozbudowany

Zakończył się proces rozbudowy placu zabaw przy ul. Kadłubka na wrocławskim Oporowie. Dzięki zmianom teren stał się bezpieczniejszy i bardziej atrakcyjny dla korzystających z niego dzieci i młodzieży.

 

W wyniku remontu plac zabaw został wyposażony w m.in.: huśtawkę typu ptasie gniazdo, urządzenie wielofunkcyjne, tablice do gier, trampolinę kwadratową czy linarium. Pod urządzeniami pojawiły się nawierzchnie bezpieczne, a dodatkowo wykonano chodniki z nawierzchni mineralnej. Teren został również wyposażony w elementy małej architektury: stop dog, ławki, zacienienie z membrany, stojak rowerowy i kosze na śmieci.

Zadanie kosztowało 426 890 zł brutto, a jego realizacja trwała od lipca 2021 roku do grudnia br. Poza elementami użytkowymi placu zabaw i małą architekturą wykonano nasadzenia drzew i krzewów, a także przyłącze wody i utwardzenie terenu pod gromadzenie odpadów stałych wraz ze ścianą osłonową śmietnika. W ramach prac zmieniono także lokalizację piłkochwytu.


Warto dodać, że plac zabaw jest już otwarty, a w porozumieniu z radą osiedla Oporów za pieniądze pozostałe z zadania (1556zł brutto) zostały posadzone lilaki i rośliny pnące na ogrodzeniu.