Za nami pierwsza edycja Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży

Za nami pierwsza edycja Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży

Pierwsza edycja Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży przeszła do historii. 29 września na obiekcie Ślęzy Wrocław przy ul. Kłokoczyckiej 5 zawodnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach. Było to m.in. przeciąganie liny, strzelanie z łuku, korfball czy rzut piłką lekarską. Wyniki sportowe były jednak jedynie tłem towarzyszącym ideom integracji i otwartości, które przyświecały organizatorom imprezy.

Chcemy tym wydarzeniem dać mocny sygnał organizatorom światowych imprez, że igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie mogą odbywać się pod jednym parasolem – powiedział Michał Piechel, doradca prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością – Drugim aspektem olimpiady powinna być integracja, która oznacza otwartość i całkowite zaakceptowanie drugiego człowieka – dodał Michał Piechel. 

Jednym z organizatotorów wydarzenia był MCS Wrocław, który  dzięki wsparciu miasta Wrocław stworzył jedną z pierwszych sportowych imprez integracyjnych w Polsce. O inicjatywie rozmawialiśmy od marca – mówi dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Łukasz Wójcik – To niezwykle ważne, że dzieci w pełni zdrowe i te z niepełnosprawnościami mogą wspólnie się bawić, poznawać i rozwijać – zakończył dyrektor Wójcik. 

Wrocławska Integracyjna Olimpiada Młodzieży to jedno z pierwszych tego typu wydarzeń w kraju. Wrocław po raz kolejny okazał się pionierem w tworzeniu przestrzeni i udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. To kolejny krok, który prowadzi do całkowitego zniesienia barier we wspólnym środowisku wszystkich mieszkańców miasta. 

Materiał video dzięki uprzejmości Sportgame link