Ułatwienia dostępu

WrocWalk 2023 przeszedł do historii!

Podczas Dnia Niepodległości Wrocław zamienił się w arenę radosnej, aktywnej zabawy, której centralnym punktem był WrocWalk 2023. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło imponującą liczbę uczestników – aż 2 tysiące osób, które postanowiły spędzić ten wyjątkowy dzień w aktywny i rodzinny sposób.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy. WROwerową, czyli 40 km jazdy z wrocławskim sportem w tle, “Tajemnic” - biegnącą szlakiem niezwykłej historii miasta oraz “Przebojową”, gdzie znalazły się najpopularniejsze punkty z poprzednich edycji imprezy. Kwintesencją wydarzenia było zbieranie pieczątek, za które można było odebrać pamiątkowy medal. Wszędzie unosiła się energia pochodząca zarówno z radosnych rozmów, jak i tysięcy kroków uczestników, którzy przemierzali ulice Wrocławia.


Coś więcej niż spacer


Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się różne punkty na trasie WrocWalk. Hotel Monopol okazał się jednym z najbardziej fascynujących miejsc, gdzie ambasador wydarzenia, Łukasz Kazek, dzielił się nieznanymi dotąd sekretami hotelu. Uczestnicy mieli okazję poznać tajemnice związane z popularnym Monopolem, co sprawiło, że spacer stał się także podróżą w czasie.

Innym popularnym punktem była przeprawa przez Mostek Pokutnic, gdzie zwiedzający zatrzymywali się, by podziwiać piękno Wrocławia z lotu ptaka. Równie atrakcyjny był punkt przy Renomie, gdzie organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje, zaczynając od rekonstrukcji po ciekawe opowieści przewodników.

Miłą niespodzianką dla uczestników była obecność prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka na mecie trasy. Prezydent osobiście przywitał obecnych spacerowiczów, dziękując im za udział w wydarzeniu i chętnie robiąc sobie wspólne zdjęcia.


Gra, w której planszą jest całe miasto


Krajobraz miasta zdobiły nie tylko uśmiechy uczestników, ale także nietypowe elementy – czapki dołączone do pakietu startowego. Te kolorowe nakrycia głowy stały się swoistym symbolem wydarzenia, zdobiąc uczestników i tworząc niepowtarzalny widok wśród ulicznych tłumów.

WrocWalk 2023 z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako niezapomniana celebracja Dnia Niepodległości, która połączyła aktywność fizyczną z radością wspólnego świętowania. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław dziękuje za wspólną zabawę i zachęca do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia, która ponownie planowana jest na 11 listopada.